Co warto wiedzieć na temat depilacji laserowej?

Pomimo że depilacja jest zabiegiem znanym i stosowanym od lat, na rynku pojawiają się wciąż doskonalsze metody na pozbycie się niechcianych włosów. Zabiegi te zyskują na popularności nie przez przypadek wiosną i latem, czyli wówczas, gdy kobiety o wiele częściej odsłaniają nogi. Wakacje to również okres urlopów w tym m.in. plażowania, kąpieli w morzu czy basenie. To wówczas usunięcie niechcianego owłosienia z nóg oraz okolic bikini staje się jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w salonach urody. Jakie metody depilacji są dostępne i dlaczego warto zainteresować się depilacją laserową? O tym poniżej.

Dlaczego depilacja laserowa wypiera inne metody?

Zanim technologia na dobre nie zagościła w salonach urody, panie, które chciały cieszyć się gładką skórą nóg i nie tylko, miały do dyspozycji szereg metod na usunięcie owłosienia. Większość z nich jest używana zresztą do dzisiaj, z tą różnicą, że zostają wypierane sukcesywnie przez depilację laserową. Każda kobieta, która próbowała depilacji czy użyciu pasty cukrowej lub wosku i spróbuje tej z wykorzystaniem lasera zauważy ogromną różnicę.

Co stanowi o jej przewadze?
- przede wszystkim trwałość liczona nie w tygodniach, ale nawet latach,
- pierwsze, zadowalające efekty już po pierwszym zabiegu,
- brak dyskomfortu, który towarzyszy często innym metodom,
- laserowe usuwanie włosów mogą wykonywać nawet posiadaczki bardzo wrażliwej skóry,
- brak skutków ubocznych w postaci, chociażby podrażnień,

Depilacja laserowa miejsc intymnych vs inne metody

Depilacja od zawsze kojarzona jest z usuwaniem włosów z nóg czy pach u pań. A przecież to nie jedyne miejsca, z których panie chętnie usunęłyby niechciane włosy, ale boją się ewentualnych podrażnień, czy bólu, jaki może im towarzyszyć podczas depilacji z użyciem pasty cukrowej lub wosku. Mowa oczywiście o miejscach intymnych. Depilacja maszynką czy domowym depilatorem nigdy nie da tak zadowalających rezultatów, jak depilacja laserowa bikini. Mając na uwadze, że są to miejsca szczególnie wrażliwe, paniom zależy z jednej strony na tym, aby zabieg był bezbolesny, z drugiej dawał długotrwały efekt. I taka jest dokładnie laserowa depilacja bikini.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Każdy zabieg depilacji laserowej poprzedza szczegółowy wywiad z pacjentem. Jego celem jest wykluczenie wszelkich przeciwwskazań, o których wspomnimy jeszcze w osobnym punkcie. Pamiętajmy, że celem nadrzędnym jest zdrowie pacjenta. Dopiero potem w grę wchodzą względy estetyczne. Każdy pacjent jest inny, stąd też depilacja, pomimo że jest zabiegiem względnie prostym wymaga starannego przygotowania. Cały zabieg nie trwa z reguły dłużej niż 1h. Po tym czasie, przez kilka, kilkanaście godzin może utrzymywać się lekki dyskomfort skóry. Jest to w pełni naturalne, gdyż światło lasera ma za zadanie osłabić trwale rosnące włosy. Dla uzyskania pełnego efektu tj. braku włosów w wybranym miejscu depilacja laserowa bikini wymaga powtarzania co ok. 8 tygodni. Łącznie zaleca się 5-6 zabiegów.

Czy istnieją przeciwwskazania dla depilacji laserowej?

Jednym z pytań, które pojawiają się wokół tematu depilacji laserowej jest to, czy istnieją przeciwskazania do jej wykonywania? Odpowiedź brzmi, tak istnieją, choć ich lista nie jest długa. Najważniejsze z nich to:
- przebyta choroba nowotworowa w ostatnich 5 latach,
- okres ciąży oraz karmienia piersią,
- świeża opalenizna,
- tatuaże w miejscu do depilacji,
- infekcje bakteryjne, grzybicze skóry,
- stosowanie depilacji przy użyciu wosku lub depilatora na 4 tygodnie przed planowanych zabiegiem

Aby móc w pełni wykorzystać potencjał depilacji laserowej należy przestrzegać również zaleceń po zabiegu.
Należą do nich:
- ograniczenie do minimum ekspozycji na słońce miejsc, których dotyczyła depilacja,
- unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego oraz gorących kąpieli przez 2-3 dni po zabiegu,
- w razie potrzeby stosowanie kremu łagodzącego na depilowane miejsca.

Jak widać, nie są to skomplikowane, ani długotrwałe zalecania, które byłyby trudne do wdrożenia.